Projekt „Niepodległa” PLAKAT PLENER KONKURS POEZJI Koncert pokoleń Film Rekord dla Niepodległej HYMN POLSKI na bum bum rurkach Urodziny Ojczyzny APEL

100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI

Projekt „Niepodległa”

Film – spot Nasza Niepodległa, który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków -100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Dnia 30 października 2018r. w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich odbyła się premiera filmu – spotu Nasza Niepodległa - plakat promujący <tutaj>.

Film dokumentuje działania członków koła regionalnego i fotograficznego realizowane w ramach szkolnego projektu. Działania te obejmują m.in.:

• warsztaty z udziałem burmistrza p. Krzysztofa Bagińskiego w Studio Fotograficznym Skorpions, zwiedzanie białogardzkiego muzeum,

• warsztaty pt. „Niepodległa” w Klubie Osiedlowym BSM przy ul. Kochanowskiego,

• plener fotograficzny z udziałem regionalnego fotografika p. Andrzeja Świrko i członków Stowarzyszenia Pasjonaci,

• zajęcia artystyczne w studio nagrań BTK,

• zajęcia o tematyce patriotycznej w Białogardzkiej Bibliotece Publicznej.

Do działań włączyła się cała społeczność szkolna - stworzyliśmy wspólnie „żywą flagę”.

Autorami i koordynatorami projektu są: Dorota Dragon, Bogumiła Magdzińska, Piotr Magdziński.

„Drzewko Niepodległości” dla Niepodległej

Dnia 16 października 2018 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4  im. Mikołaja Kopernika w Białogardzie uczestniczyli w symbolicznym zasadzeniu „Drzewka Niepodległości” na terenie administracyjnym szkoły. Cała akcja o wymiarze patriotycznym związana była z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia, które swoim zasięgiem objęło wszystkie szkoły podstawowe w mieście, była nauczycielka historii Bernadeta Bohdziewicz. Patronat nad akcją objęły Lasy Państwowe Nadleśnictwo Białogard, które dostarczyły sadzonki drzew.

Uroczystego zasadzenia jarzębu pospolitego w obecności Dyrektor Szkoły Jolanty Pniewskiej, pani wicedyrektor Beaty Krzemień, pracowników nadleśnictwa oraz reprezentantów uczniów dokonała pani wiceburmistrz Małgorzata Stachowiak.

Zapraszamy do galerii.

Bohdziewicz Bernadeta

Projekt szkolny NASZA NIEPODLEGŁA

Udział uczniów i nauczycieli w projekcie upamiętni setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Cel ogólny – kształtowanie tożsamości narodowej i wzmacnianie poczucia dumy z bycia Polkiem.

W dniu 2 października 2018r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr4 w Białogardzie tworzyć będą „żywą flagę”Polski pod hasłem W 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Zrobimy to wspólnie, stojąc na boisku szkolnym. Każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł pokazać swoje przywiązanie do kraju i narodowych barw. Przed wejściem na boisko wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymają kartkę:

- uczniowie i nauczyciele z budynku „B” - kartkę koloru białego;

- uczniowie i nauczyciele z budynku „A” - kartkę koloru czerwonego.

Na sygnał dźwiękowy uczestnicy wydarzenia podnoszą kartki do góry.

Tworzenie „żywej flagi” Polski będzie uwiecznione przez dron i kamery.

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica dlatego jej obchody rozpoczęliśmy już w tym roku szkolnym. W maju 2018 r. uczniowie klas V, VI i VII oraz klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Białogardzie realizowały projekt przedmiotowy pod hasłem „Niepodległa”. Celem projektu było kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, przybliżenie im wartości najważniejszych dla każdego Polaka: symboli narodowych, pieśni patriotycznych i polskiej drogi do odzyskania nieodległości.

W czerwcu zorganizowano wystawę prac uczniowskich na holu szkoły. Dalsze obchody stulecia niepodległości kontynuowane będą po wakacjach.

Nauczyciele historii