W dniu 21.06.2018 roku uczniowie klas 3d, 4e i 5a wraz z opiekunami: Dorotą Dragon, Bogumiłą i Piotrem Magdzińskim oraz Dorotą Karpiesiuk byli na wycieczce w Nadleśnictwie Białogard. Pracownicy Nadleśnictwa wraz z Powiatową Komendą Straży Pożarnej oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną przeprowadzili zajęcia na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Uczniowie przypomnieli sobie m.in. jak bezpiecznie korzystać z dróg i jak postępować po ukąszeniu przez kleszcza lub żmiję. Obejrzeli sprzęt strażacki. W ramach profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom, zorganizowane zostało spotkanie uczniów z pracownicami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Głównym celem spotkania było uświadomienie podopiecznym szkodliwości działania alkoholu, papierosów i substancji psychoaktywnych na organizm człowieka. W trakcie zajęć dzieci miały możliwość założenia alkogogli i narkogogli. Uczniowie mogli przekonać się, w jaki sposób alkoholowe i narkotykowe zamroczenie zawęża pole widzenia, zaburza równowagę, a także obniża zdolności motoryczne. Alkogogle są edukacyjnym narzędziem symulującym wpływ alkoholu na organizm człowieka ( objawy: spowolnienie czasu reakcji, zmiany w ocenie odległości, podwójne widzenie, obniżenie koncentracji, itp.). Narkogogle symulują wiele skutków używania narkotyków lub przedawkowania leków (objawy: dezorientacja, zaburzenia percepcji przestrzeni, zawroty głowy, brak koncentracji, zaburzenia obrazu). Ćwiczenia uświadomiły uczestnikom wycieczki, jak trudno wykonywać zwykłe czynności po spożyciu alkoholu lub narkotyków. Podsumowaniem wizyty było samodzielne upieczenie przez dzieci kiełbasek na ognisku i wykonanie prac plastycznych nt. BEZPIECZNE WAKACJE! STOP NARKOTYKOM I DOPALACZOM!
Dorota Dragon
Fotorelacja - Piotr Magdziński
Kolejna klasa - 3a - wzięła udział w Programie Edukacyjnym Ratujemy i Uczymy Ratować, prowadzonym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
M. Traczyk
W dniu 18.06.2018roku klasa 3d wraz z wychowawczynią Dorotą Dragon odwiedziła studio Agencji Fotograficzno-Reklamowej SKORPIONS w Białogardzie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem zakładu fotograficznego, tj.: obsługą klienta, rodzajem usług, parkiem maszynowym i technologiami używanymi w zakładzie. Uczniowie zapoznali się ze stanowiskiem do wykonywania zdjęć do legitymacji. Uczestniczyli w sesji fotograficznej, obserwowali proces obróbki za pomocą specjalistycznego oprogramowania komputerowego oraz ocenili efekt końcowy procesu - wydruk zdjęcia na drukarce. Pracownik zakładu p. Łukasz Wójcik przedstawił uczniom osprzęt studia fotograficznego, m in. został zaprezentowany : sprzęt oświetleniowy, aparaty fotograficzne- od najstarszego do współczesnego, tła i inne akcesoria fotograficzne. Uczniowie obserwowali również obsługę klienta w zakładzie: przyjmowanie zamówienia, wykonanie usługi i wydanie gotowej fotografii. Możliwość obserwowania pracy profesjonalnego fotografa, to dla uczniów nowe i interesujące doświadczenie. Właścicielowi zakładu serdecznie dziękujemy za zaproszenie. To była bardzo udana wycieczka. Na pamiątkę pełnego emocji spotkania, każde dziecko otrzymało pamiątkową fotografię oraz papierowy aparat fotograficzny do samodzielnego wykonania. Za poświęcenie nam cennego czasu, dostarczone informacje z zakresu fotografii oraz możliwość zwiedzenia zakładu, składamy wszystkim pracownikom serdeczne podziękowania. Mam nadzieję, że spotkanie z p. Łukaszem, pomoże dzieciom zrozumieć podstawy fotografii oraz zachęci do wykonywania w przyszłości zdjęć, chociażby na zajęciach pozalekcyjnych szkolnego koła fotograficznego .
Dorota Dragon
Uczniowie klasy 3e 13 czerwca wzięli udział w zajęciach edukacji ekonomicznej, które przeprowadzili pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Białogardzie. Celem wycieczki było przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych obowiązującym w Polsce. Uczniowie zostali oprowadzeni po budynku ZUS, dowiedzieli się, do czego służą poszczególne pomieszczenia. Następnie w sali konferencyjnej odbyła się prelekcja na temat głównych zadań ZUS-u oraz ubezpieczeń, jakim podlegają wszyscy obywatele naszego państwa. Uczniowie odpowiadali m.in. na pytania: Co to jest oszczędzanie? Jak możemy oszczędzać? Dlaczego warto oszczędzać? Czy można żyć bez pieniędzy? Co to jest emerytura? Poprzez zabawę dzieci zapoznały się z funkcjami pieniądza i zasadami rynku pracy. To był interesująco spędzony czas. Bardzo dziękujemy za umożliwienie odwiedzenia placówki oraz za miłe przyjęcie.
Magdalena Traczyk
W dniu 09.06.2018 roku członkowie szkolnego koła fotograficznego wraz z opiekunami: Bogumiłą i Piotrem Magdzińskim oraz Dorotą Dragon uczestniczyli w objazdowym plenerze fotograficznym zorganizowanym przez BSM. Głównym założeniem pleneru była aktywizacja osób zainteresowanych zabytkami architektury regionalnej oraz konfrontacja umiejętności fotograficznych białogardzian różnych pokoleń. Pan Andrzej Świrko, pokazał miejsca i obiekty uwiecznione przez niego na fotografiach, które opublikował w Przewodniku turystyczno-krajoznawczym po Ziemi Białogardzkiej. Najmłodsi uczestnicy pleneru przekonali się, że fotografia łączy pokolenia, a nasz region skrywa jeszcze wiele nieodkrytych przez fotografów miejsc.
Dorota Dragon
Relacja fotograficzna wykonana pod kierunkiem Piotra Magdzińskiego
W dniu 05.06.2018 roku w ramach realizacji szkolnego projektu pt.” Ekologia na wesoło!” uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: Bogumiłą i Piotrem Magdzińskim oraz Dorotą Dragon we współpracy z OEE w Lipiu i BSM zaprezentowali mieszkańcom osiedla Kochanowskiego w Białogardzie, jak w zgodzie z otaczającym światem przyrody, można razem z dziećmi aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Rozwój świadomości ekologicznej poprzez zabawę i ugruntowanie wiedzy na temat segregacji śmieci to główne założenia zajęć artystycznych przeprowadzonych z najmłodszymi uczestnikami projektu, uczniami klasy 3d. W dniu 05.08.2018 roku chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt.” Zielono mi”, który został przeprowadzony we współpracy z BSM. Laureatkami konkursu zostali: Anna Wiedeńska, Klaudia Kupińska, Karolina Wójcik. Serdecznie gratulujemy!
Dorota Dragon
Relacja fotograficzna wykonana pod kierunkiem Piotra Magdzińskiego
Uczniowie klasy 3d wraz z wychowawczynią Dorotą Dragon wzięli udział w zajęciach z edukacji ekonomicznej, które przeprowadzili pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Białogardzie. Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na to, by dziecko zapoznało się z funkcjami pieniądza i z zasadami rynku pracy. Wprowadzanie dziecka w świat finansów warto zacząć jak najwcześniej. Szukając wzorów dobrze realizowanej edukacji ekonomicznej, pracownicy ZUS poprzez zabawę w dniu 16 maja 2018 roku zapoznali dzieci z klasy 3d z pojęciami takimi jak: emerytura, renta, zasiłek chorobowy, składka, dług, oszczędzanie. Jak zacząć edukację ekonomiczną dzieci? Warto udać się z dziećmi na wycieczkę do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, aby poznać organizację i ramy prawne polskiego systemu zabezpieczenia społecznego oraz rolę i zadania realizowane przez największą instytucję publiczną działającą na rzecz polskiego systemu zabezpieczenia społecznego. Przede wszystkim nie można odsuwać dzieci od tematów finansowych. Wielu dorosłych uważa, że są to zbyt trudne zagadnienia dla dzieci. Ale rozpoczęcie nauki, kiedy dziecko jest już nastolatkiem, to zdecydowanie za późno na edukację finansową. Z tego względu już kilkulatek powinien powoli oswajać się z coraz trudniejszymi pojęciami z zakresu edukacji ekonomicznej. Co to jest pieniądz, jak zarabiamy, jakie wydatki ponosimy? Zagadnień jest mnóstwo, które dziecko musi poznać, zanim wkroczy w dorosłe życie. Największe efekty przynosi jednak nie teoria, ale praktyka. Jestem przekonana, że odpowiednia edukacja ekonomiczna zapewni dobry start dziecku w dorosłość.
Wychowawczyni: Dorota Dragon
„BYSTRY UMYSŁ - ZDROWE CIAŁO” pod takim hasłem, w Szkole Podstawowej nr 4 im. M. Kopernika w Białogardzie, w dniach 14-18 maja 2018 roku, odbył się Tydzień Zdrowia. Wspólna zabawa miała na celu m. in. zmianę nawyków żywieniowych oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Uczniowie dobierali swój ubiór do koloru obowiązującego w danym dniu. Przez cały tydzień odbywały się zawody sportowe, w których wzięli udział reprezentanci klas oraz zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego odżywiania się. Uczniowie przygotowywali z nauczycielami zdrowe potrawy.
Ale zdrowie to nie tylko jedzenie, ale również sport. Uczniowie spędzali przerwy na sportowo, dzięki m. in. aerobikowi prowadzonemu przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie na godzinach wychowawczych wykonywali gazetki na temat zdrowego trybu życia, które ozdobiły klasy i korytarze szkole. W każdej klasie przeprowadzono Wielki Test o Zdrowiu i Sporcie, który wyłonił Klasowego Olimpijczyka.
Wydano kolejny numer szkolnej gazetki „Czwóreczka” całkowicie poświęconej zdrowiu, w której znalazł się m. in. wywiad ze szkolną pielęgniarką oraz krzyżówka z hasłem, po której rozwiązaniu i wrzuceniu kuponu do specjalnego pojemnika w świetlicy można było wygrać nagrody. Na posumowaniu akcji wręczono podziękowania dla wszystkich klas oraz nagrody za konkursy m. in. na Zdrową i Kolorową Klasę, której wszyscy uczniowie codziennie ubrani byli w odpowiedni kolor. W tym roku wygrała klasa 1b, 3c i 4c. Gratulujemy! Cała fotorelacja z Tygodnia Zdrowia w galerii zdjęć.
M. Traczyk
14 maja 2018 roku uczniowie klasy 3e wraz z wychowawczynią Magdaleną Traczyk wybrali się na wycieczkę do Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku. Do obiektu weszliśmy ogromnymi pięciotonowymi wrotami przeciwatomowymi. We wnętrzu obejrzeliśmy komplet instalacji zapewniających możliwości bezpiecznej służby załodze, pomieszczenia magazynowe, halę przeładunkową z nadal sprawnymi urządzeniami służącymi do przemieszczania wózków z głowicami. Oglądaliśmy również makietę całego obiektu z elementami, których już nie ma w rzeczywistości. Można powiedzieć, że bunkier wygląda tak, jakby przed chwilą wyszli z niego radzieccy żołnierze. Dziękujemy gospodarzom miejsca za obfitą dawkę wiedzy.
M. Traczyk
Uczniowie klasy VI a wraz z wychowawczynią Marią Matecką i nauczycielką Dorotą Dragon byli w dniach 23-25 kwietnia 2018 roku w samym sercu Borów Tucholskich- Tleniu i uczestniczyli w turnusie trzydniowym, wyjazdowych ,,zielonych szkół”. Tleń leży w Borach Tucholskich, w drugim, co do wielkości, kompleksie leśnym w Polsce, który usytuowany jest nad rzeką Wdą i cudownym jeziorem Mukrz. Szeroka piaszczysta plaża i czysta woda stwarzają doskonałe warunki do czynnego wypoczynku. Jedną z głównych atrakcji nad jeziorem była nauka pływania kajakiem. Najistotniejsze kwestie do opanowania to: sposób wiosłowania do przodu i do tyłu, sterowanie kajakiem, zachowanie się kajaka w nurcie i podczas pokonywania przeszkód oraz sytuacja awaryjna czyli wywrócenie kajaka. Uczniowie zwiedzili słynny zajazd w Fojutowie oraz akwedukt - świetny przykład architektury hydrotechnicznej. Fojutowo to osada borowiacka w Polsce, położona na południowym skraju Borów Tucholskich w obrębie Tucholskiego Parku Krajoznawczego. Akwedukt wzorowany był na podobnych budowlach starożytnego Rzymu. Powstawał w latach 1845-1849, by wodę z rzeki Brdy doprowadzić do Łąk Czerskich. Ma 75m długości i łączy dwa cieki wodne – Czerską Strugę i Wielki Kanał Brdy. Akwedukt powstał z kamieni i żółtej cegły, łączonych wapnem, w dnie uszczelnionych watą szklaną i lepikiem. Pod sklepieniem kanału jest również kładka, którą zwiedzający przeszli, wzdłuż Czerskiej Strugi na drugą stronę kanału. Korzystaliśmy również z kompleksu basenów EVITA SPA w Tleniu i Fojutowie. Do dyspozycji mieliśmy pełną infrastrukturę i sprzęt sportowo - rekreacyjny na obiekcie. Podczas pobytu była fantastyczna zabawa i przepyszne posiłki. Organizowano nam dużo konkurencji zręcznościowych i zespołowych. Odbyły się dwie dyskoteki. To był niezwykły czas. Wszyscy świetnie się bawili, a przy tym zdobywali nowe wiadomości i umiejętności. Wróciliśmy do szkoły trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń, z nadzieją kolejnego wyjazdu na „zieloną szkołę” w następnym roku szkolnym.
Zapraszam na relację fotograficzną - Dorota Dragon
W dniu 27 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy 3d i 3e wraz z wychowawczyniami Dorotą Dragon i Magdaleną Traczyk oraz p. Dorotą Karpiesiuk zwiedzili Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Experyment znajduje się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, wspierającym innowacje. Zadaniem Experymentu jest popularyzacja nauki i pobudzanie kreatywności, ale także dostarczanie świetnej rozrywki. Jest to możliwe dzięki ciekawie zaprojektowanym interaktywnym wystawom, prezentującym niezwykłe zjawiska otaczającego nas świata, których główną ideą jest nauka poprzez zabawę. Dzięki multimedialnym wystawom, dzieci odbyły m. in. „Wodną podróż”, odkryły „Tajemnice muzyki”, zobaczyły „Niewidoczne siły”, przeprowadziły „Akcję: człowiek”, poznały „Dzieje Ziemi” a przede wszystkim eksperymentowały. Uczniowie zobaczyli świat oczami zwierząt, zajrzeli do wnętrza człowieka i poznali zachodzące w nim procesy biologiczne a podczas warsztatów „H2O-łyk wiedzy” oraz „Tajemnice pogody” samodzielnie przeprowadzali różne doświadczenia i eksperymenty, które wzbudziły duże zainteresowanie, a wyniki niekiedy nawet wywoływały zdziwienie. Przyswajanie wiedzy w gdyńskim Centrum Nauki Experyment sprawia przyjemność zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom. Okazało się, że nauka to także świetny sposób, na miłe spędzanie czasu.
Dorota Dragon
W dniu 20 kwietnia klasa 3e wybrała się z wizytą do apteki „Na Wojska Polskiego” w Białogardzie. Celem wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i przedmiotów. Poznaliśmy artykuły, jakie można tam kupić. Dzieci ochoczo słuchały o tym, że przyjmowanie leków i witamin jest ważne do osiągnięcia zdrowia, a podawanie leków to zadanie wyłącznie dla Rodziców. Uczniowie dowiedzieli się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna. Dziękujemy za poświęconą nam uwagę i za okazaną gościnność.
M. Traczyk
W dniu 17 kwietnia uczniowie klasy 3e wraz z wychowawczynią M. Traczyk odwiedzili piekarnię „Rogalik” w Białogardzie, gdzie mieli możliwość zobaczyć, jak wygląda piekarnia od środka. Podczas praktycznej lekcji w piekarni uczniowie zapoznali się z procesem powstawania chleba. Z zainteresowaniem przyglądali się urządzeniom i maszynom, które są niezbędne przy wypieku pieczywa. Uzyskali wyczerpujące informacje na temat poszczególnych etapów wyrobu chleba oraz potrzebnych produktów. Dzieciom, przez cały czas zwiedzania piekarni, towarzyszył cudowny zapach i aromat pieczywa, który sprawił, że poczuły się głodne i z wielkim apetytem zajadały świeży, pachnący chleb. Dzieci z wyprawy wróciły zadowolone i pełne wrażeń. Serdecznie dziękujemy za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.
M.Traczyk
Od listopada do połowy kwietnia 2018 r. uczniowie klasy IV b uczestniczyli w ogólnopolskim programie pt. „Kompetencje na szóstkę”. Jego organizatorem była Fundacja Uniwersytet Dzieci w Krakowie. W ramach programu zrealizowane zostały 4 scenariusze lekcji kształtujące kompetencje społeczne uczniów. W czasie czterech lekcji:
uczniowie przygotowywali się do projektu. Trenowali umiejętność współpracy w grupie, a także poznali kluczowe etapy pracy projektowej. Następnie wybrali najlepszy pomysł, który zrealizowali jako własne przedsięwzięcie. Udział w programie rozwinął szereg umiejętności, w tym kompetencje społeczne uczniów (kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość). Realizacja scenariuszy wymagała pracy zespołowej, podczas której nawiązywane były relacje, uczestnicy uczyli się planowania i dzielenia się zadaniami podczas realizacji wspólnego projektu. W ramach programu uczniowie wzięli udział w konkursie na realizację własnego projektu. Spośród trzech przygotowanych przedsięwzięć:
zrealizowane zostało trzecie przedsięwzięcie. Pomysłodawcy realizowanego projektu wykonali plakaty informujące o akcji pomocy zwierzętom, sprzedawali upieczone przez siebie ciasta, ze sprzedaży których uzyskali kwotę 346 zł.
02 kwietnia 2018 r. w szkole gościł P. Jacek Borawski ze schroniska SOS, który przybył na spotkanie z uczniami kl. IV b w towarzystwie psa Bobka. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnych dotyczących funkcjonowania schroniska, możliwości adopcji pieska, zasad wolontariatu. Pojawiło się wiele pytań, na które Pan J. Borawski chętnie odpowiadał. Dużym zainteresowaniem cieszył się Bobek -dwuletni pies, który chętnie bawił się ze wszystkimi dziećmi. Punktem kulminacyjnym było przekazanie schronisku zakupionych przez pomysłodawców projektu zabawek, smyczy, obroży i karmy.
Udział w projekcie był okazją do integracji klasy, poznania swoich mocnych stron i talentów, wcielania się w różne role społeczne, zaspokojenia ciekawości poznawczej. Dostarczył wielu emocji i satysfakcji z wykonanych zadań.
koordynator projektu
Jolanta Grębowska
Galerie zdjęć:
15 marca 2018 r. z okazji Dnia Edukacji Prawnej uczniowie klasy 3c z wychowawczynią Beatą Sosnowską odwiedzili Sąd Rejonowy w Białogardzie. Celem wizyty było poznanie zawodów prawniczych i przybliżenie działalności wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Cierpliwą przewodniczką była pani sędzia Anna Rutecka- Jankowska, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz o tym, jaką drogę trzeba przebyć, by pracować w tym zawodzie. Uczniowie zwiedzili gmach sądu, salę rozpraw, sekretariat, pokój zatrzymań oraz archiwum. W sali rozpraw, ubrani w togi zasiadali na miejscu sędziego, adwokata, radcy prawnego, prokuratora, oskarżonego oraz świadków. Zapoznali się z niektórymi artykułami Kodeksu Karnego. Zrozumieli, że ci, którzy łamią prawo, zostają ukarani. Natomiast o tym, czy prawo zostało złamane i na jaką karę zasługuje osoba łamiąca prawo, decyduje sąd. Spotkanie z panią sędzią było pouczającym i niecodziennym doświadczeniem dla wszystkich uczniów. Dziękujemy pani Annie Ruteckiej –Jankowskiej za zorganizowanie przeprowadzenie wspaniałej lekcji.
Ucz. kl.3 "c" z wych. Beatą Sosnowską
Tym razem uczniowie klasy 3d szukali odpowiedzi na pytanie: co jest lżejsze woda czy olej?
Woda jest gęstsza od oleju. Jakby było odwrotnie to olej opadłby na dno wody a nie unosił się na jej powierzchni. Litr wody waży 1 kg i jest cięższy od litra oleju. Litr oleju waży około 0,83 kg, dlatego substancje tłuste unoszą się na powierzchni wody. Woda wypiera na powierzchnię wszystkie płyny, które mają mniejszą gęstości od niej samej.
Nauka poprzez eksperymentowanie rozwija u dzieci kreatywne myślenie, kształtuje wyobraźnię, pobudza aktywność twórczą, a przy okazji daje również wiele radości - wychowawczyni Dorota Dragon
Co to jest piramida zdrowego żywienia i jak ją odczytywać, w Szkole Podstawowej nr 4 dzieci uczą się już od klasy pierwszej. Od roku szkolnego 2017/2018 programy: Owoce i warzywa w szkole oraz Mleko w szkole zostały zastąpione nowym Programem dla szkół podstawowych. Nowy Program dla szkół ma na celu skutecznie promować wśród uczniów zdrową dietę bogatą w owoce i warzywa oraz produkty mleczne korzystając z najlepszych doświadczeń zebranych podczas dotychczasowej realizacji programu Owoce i warzywa w szkole oraz Mleko w szkole.
W ramach nowego programu dzieci:
Każde dziecko powinno jeść minimum 5 porcji warzyw i owoców dziennie!
W dniu 07.03.2018 roku uczniowie klasy 3d po raz kolejny przekonali się, że warto odkrywać nowe smaki, próbować nowych rzeczy, nawet jeśli być może dziwnie wyglądają. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się przyprawy – każdy chciał powąchać i doprawić gotową już sałatkę, a nie było to łatwe zadanie, ponieważ dzieci pracowały w grupach dobranych losowo. Mali kucharze uczyli się również o tym, że przed rozpoczęciem pracy z żywnością, należy koniecznie umyć ręce oraz owoce i warzywa. Przygotowując posiłek trzeba zachować bezpieczeństwo, szczególnie jeśli używamy ostrych narzędzi. Okazało się, że w trakcie przygotowywania posiłku najtrudniej jest utrzymać porządek i czystość wokół swojego stanowiska pracy. Hitem była sałatka wykonana z nielubianej przez dzieci rzodkiewki i naturalnego jogurtu. Rozbrajające było to, że podczas etapu siekania – połowa tej surowizny znikała w buziach dzieci, a dopiero druga była dodawana do sałatki. Ostatnim etapem było oczywiście wspólne doprawianie, biesiadowanie i próbowanie różnych wersji sałatek, które były oczywiście przepyszne! Głównym celem zajęć było zwiększenie świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w codziennej diecie.
Po zdrowym śniadaniu uczniowie klasy 3d z uśmiechem na twarzy i w dobrym humorze przystąpili do pisania Próbnego testu kompetencji trzecioklasisty z języka angielskiego.
Wychowawczyni klasy 3 d - Dorota Dragon
Zapraszamy do galerii - warsztaty kulinarne
W dniu 5 marca 2018 r. w szkole odbył się dzień otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w pokazach:
W salach szkolnych nauczyciele z uczniami przygotowali ciekawe zajęcia i zabawy dla przedszkolaków, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na sali gimnastycznej prowadzone były zajęcia sportowe.