Matematyczne umiejętności praktyczne są niezbędne w codziennym życiu każdegoczłowieka, dlatego doskonaląc je u uczniów klasy IIId zastosowałam metodę czynnościową, której istotą jest dostosowanie podawanej wiedzy do możliwości rozwojowych i poznawczych ucznia edukacji wczesnoszkolnej. Uczenie się przez zabawę rozwija również umiejętność współdziałania i przestrzegania obowiązujących zasad.
W zajęciach kształtujących umiejętności praktyczne, które przeprowadziłam, uczeń:
zajęcia w klasie 3d - Dorota Dragon,
Spotkania członków koła fotograficznego z regionalnymi fotografikami:
- Andrzejem Świrko w szkole i w CKiSE,
|
![]() |
![]() |
- Marcinem Pauba w szkole. |
Zajęcia klasa 3 Gra Mucha matematyczna -utrwalanie mnożenia i dzielenia.
Potyczki ortograficzne -utrwalenie pisowni wyrazów z ch,h,ó,u,rz,ż.
Zabawa integracyjna Wygibajtus .
Utrwalenie strony prawej i lewej.
zajęcia w klasie 3c - Beata Sosnowska
Na zajęciach z języka polskiego uczniowie czytają literaturę piękną. Opowiadają o wydarzeniach przedstawionych w lekturach. Opisują postaci literackie, charakteryzują je, analizując ich zachowanie, zainteresowania, umiejętności.
Uczniowie chętnie ilustrują postaci oraz wydarzenia poznane w książkach. Prace uczniów zdobią szkolne gazetki i utrwalają wiedzę uczniów na co dzień.
Maria Matecka
Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze z matematyki prowadzone w ramach projektu dla uczniów klas czwartych. Na zdjęciach uczniowie z klasy 4b i 4c układają domino matematyczne. Powtarzają w ten sposób tabliczkę mnożenia. Kształcą umiejętność mnożenia i dzielenia liczb naturalnych. Uczniowie w czasie zajęć bardzo chętnie korzystają z platformy edukacyjnej LearningApps, na której znajduje się wiele gier matematycznych. Jedna z nich - Milionerzy jest urozmaiceniem ćwiczeń matematycznych, podczas powtarzania materiału przed pracą klasową.Ewa Hynda
Zajęcia informatyczne - Nauka programowania w środowisku m-Block przy użyciu robotów - M-bot oraz rozwijające zainteresowania – prezentacja działania robota edukacyjnego Photon EDU.
Na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych z języka polskiego uczniowie poznają poezję i zagłębiają tajniki recytacji. Ćwiczą poprawną dykcję, trenują wyraźne i wyraziste czytanie wierszy.
Potrafią odróżnić język poezji od języka używanego codziennie w szkole, w domu. Rozpoznają środki artystycznego wyrazu w utworach poetyckich.
Z zebranych przez uczniów wierszy powstał w szkole tematyczny "Kącik poetycki".
Maria Matecka
Na zajęciach z matematyki uczniowie klasy trzeciej gimnazjum rozwiązywali zadania z testów egzaminacyjnych dotyczące wyrażeń algebraicznych. Uczniowie pracowali samodzielnie, a następnie wspólnie omawiane były wyniki i rozwiązania trudniejszych zadań.
Aneta Gawlik
Zajęcia – edukacja wczesnoszkolna.
Celem tych zajęć jest wspomaganie ucznia w zakresie ćwiczeń obejmujacych wiadomości i umiejętnościw obszarze edukacji polonistycznej i matematycznej oraz wdrażanie uczniów do posługiwania się zdobytymi umiejętnościami w życiu codziennym.
Na tych zajęciach uczniowie podnoszą umiejętności czytania, pisania i liczenia poprzez różne ćwiczenia. Rozwijają umiejętności spostrzegawczości, usprawniają koordynację wzrokową, percepcję słuchową. Na zajęciach dostosowywane są wymagania do możliwości dziecka, stwarzana jest atmosfera bezpieczeństwa i życzliwości. Tak planowane i organizowane sytuacje, sprzyjają przezwyciężaniu trudności w nauce.
zajęcia w klasie 1 b - Bożena Wilczyńska,
Zajęcia logopedyczne prowadzone są indywidualnie z każdym dzieckiem i obejmują ćwiczenia korekcyjne w zależności od rodzaju i stopnia zaburzeń mowy. Oprócz ćwiczeń wspomagających artykulację ćwiczeń oddechowych wykonuje się ćwiczenia i zabawy stymulujące językowy rozwój dzieci, ułatwiające mówienie, czytanie i pisanie. Program zajęć również uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia.
Zajęcia logopedyczne pozwalają na osiągnięcie sukcesu w zakresie usuwania zaburzeń mowy, ułatwiają dziecku funkcjonowanie w grupie i środowisku rodzinnym.