Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Obsługi i Administracji oraz Uczniowie
uczcijmy wspólnie Święto Niepodległości przypadające na 11 listopada w dniu 10.11.2022 roku. Zapraszamy społeczność szkolną o przyjście do szkoły w dniu 10 listopada w ubraniu w barwach narodowych lub w stroju galowym z przypiętą po lewej stronie garderoby kokardą narodową. Biało-czerwone kokardy-kotyliony niepodległościowe to znak narodowej tożsamości. Uczniowie klasy 3b zaprezentują w sali gimnastycznej taniec z flagami. Wspólnie odśpiewamy hymn narodowy oraz wykonamy pamiątkowe fotografie.
Galeria Pasowanie_kl_1
Galeria Rozpoczęcie roku szkolnego
I miejsce Julia Chełminiak kl.3a
Dawid Mazurkiewicz kl. 3b
II miejsce Zuzanna Wierzbińska kl. 3b
III miejsce Maja Mikoda kl. 3b
Gabriela Tomaszewicz kl. 3b
Gratuluję wszystkim laureatom!
Edyta Lipnicka
Regulamin konkursu czytelniczego „Czytam i wiem”
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas III.
2. Swój udział w konkursie należy zgłosić u wychowawcy.
3. Konkurs ma formę testu sprawdzającego znajomość proponowanych książek.
4. Termin konkursu - 29. 04.2022r. o godzinie 12.45.
Zakres lektur
H. Ch. Andersen „ Królowa Śniegu”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Brzydkie kaczątko”
M. Kruger „Karolcia”
J. Tuwim „Lokomotywa”
Organizator
Edyta Lipnicka
I miejsce - Grzegorz Andrzejczak kl. 5b
II miejsce - Maja Kalbarczyk kl. 5b
III miejsce - Weronika Jaczun kl. 8a
Kinga Radek kl. 7a
Dziękuję wszystkim za udział w konkursie, gratuluję świetnych pomysłów.
Edyta Lipnicka
Uwaga konkurs!
Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ”.
REGULAMIN
Konkurs polega na sfotografowaniu siebie z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Chodzi o zdjęcia, których elementem jest okładka książki – wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki.
I. Cele konkursu
1. Rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.
2. Popularyzacja czytelnictwa poprzez zainteresowanie grafiką książki.
3. Rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni.
II. Uczestnicy konkursu
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 4 – 8.
III. Zasady konkursu
IV. Czas trwania konkursu
Konkurs trwa od 1. 03. 2022 r. do 22.03.2022 r.
Edyta Lipnicka
Dnia 23 lutego 2022 roku w świetlicy szkolnej odbyły się szkolne eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego. Przed komisją zaprezentowało się 9 uczestników. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się:
Jakub Jaworski kl. Ia
Zofia Święcicka kl. Ia
Dawid Mazurkiewicz kl. III b
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a za naszych laureatów trzymamy kciuki 9 marca 2022 roku.