GRATULACJE DLA SZYMONA SIERADZKIEGO, KTÓRY ZOSTAŁ LAUREATEM KONKURSU ORAZ NATALII SMAGUR ZA UZYSKANIE WYRÓŻNIENIA
"Program dla szkół” to unijny projekt będący kontynuacją dwóch wcześniejszych programów: „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom klas I-IV produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek. Program dla szkół to nie tylko udostępnianie dzieciom owoców i warzyw oraz produktów mlecznych, ale również działania edukacyjne, takie jak: wspólne przygotowywanie i spożywanie drugiego śniadania, zakładanie ogródków szkolnych, organizowanie warsztatów kulinarnych, festynów oraz wycieczek tematycznych.
W związku z udziałem naszej szkoły w "Programie dla szkół", uczniowie klas I-IV uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych poświęconych tematyce zdrowego odżywiania poprowadzonych wspólnie z dietetykiem.
W naszej szkole stawiamy na aktywny udział i zaangażowanie dzieci w tematykę zdrowego odżywiania w myśl zasady: „pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi zrobić a zrozumiem”. Podczas warsztatów kulinarnych dzieci poznały wpływ pożywienia na zdrowie. Główną część zajęć stanowiły działania praktyczne dzieci, wspólne przygotowanie zdrowych przekąsek oraz ich degustacja. Było zdrowo i pysznie !
MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY „PODRÓŻ Z MIKOŁAJEM KOPERNIKIEM
Nagrodzeni:
I miejsce:
Helena Tomaszewicz - przedszkole „Bajka”
Mikołaj Kręt - przedszkole „Niezapominajka”
Mateusz Piszcz - przedszkole „Bajka”
II miejsce:
Tymon Cieślik - przedszkole „Bajka”
Antoni Krepsztul - przedszkole „Bajka”
Maria Kusowska - przedszkole „Słoneczne”
III miejsce:
Aleksandra Sokół - przedszkole „Słoneczne”
Wiktoria Spychalska - przedszkole „Słoneczne”
Liwia Mętlewicz - przedszkole „Bajka”
Wyróżnieni:
przedszkole „Bajka”
Jan Wziątek
Blanka Bosa
Anna Osiecka
Michalina Furga
Jan Jaśkiewicz
przedszkole „Słoneczne
Hubert Szabliński
Michalina Bielenis
Aleksandra Marczyk
Aleksandra Jędrej
Diana Macias
przedszkole „Promyczek"
Nela Kujan
przedszkole „Kajtek”
Mikołaj Rokosz
Kira Tsymbalova
przedszkole „Motylek”
grupa Jeżyki
Dziękujęmy i zapraszamy wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych po odbiór dyplomów i nagród
5 marca 2024 r. do Szkoły Podstawowej nr 4 o godzinie 16.30
Organizatorzy
W dniu 23 lutego 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Białogardzie gościła Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej z I Liceum Ogólnokształcącego PCE ,, Szkoły Sukces” w Białogardzie wraz z opiekunem Panią Agnieszką Pieprz-Skulimowską. Młodzież wcielając się w rolę czarodziejów poprowadziła warsztaty ekonomiczne dla uczniów klasy 2 a i 3 c. Dzieci w sposób atrakcyjny, w oparciu o autorską bajkę o czarodzieju Macieju i czarodziejce Maciejce zostały wprowadzone w świat finansów, grając w grę Memory zapoznały się ze środkami płatniczymi w dawnych i obecnych czasach, wykonując z gipsu monety, poznały etapy rozwoju pieniądza. Mali czarodzieje wyczarowali czarodziejskie różdżki i przywołali misia, który nagrodził ich zaangażowanie cukierkami. Uczestnicy otrzymali upominki, w tym bajkę, pt.,, Magiczna skrzynia czarodzieja Macieja i czarodziejki Maciejki” oraz medal Złote Dziecko! Nasza szkoła za udział w projekcie otrzymała zaświadczenie od Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej. Na zakończenie warsztatów została wykonana pamiątkowa fotografia. Edukacja finansowa dzieci to nie tylko nauka o pieniądzach, to również nauka o odpowiedzialności, planowaniu, wytrwałości i wartości pracy.
W lutym 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Białogardzie została zainicjowana realizacja ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Pszczoły Bohatera, któremu patronują: Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Fundacja Pszczoła Bohatera. Adresatami programu są uczniowie klas I-III. Głównym celem programu jest edukacja proekologiczna związana z propagowaniem wiedzy na temat życia pszczół i ich roli w ekosystemie, ale także promocja zdrowych nawyków żywieniowych oraz produktów polskiego rolnictwa. Od fundacji Pszczoła Bohatera szkoła otrzymała zestaw edukacyjny: ul edukacyjny i dziecięcy kombinezon pszczelarski oraz materiały propagujące program. Ul edukacyjny został umieszczony w sali, w widocznym miejscu, tworząc kącik pszczelarski – Pracownię Akademii Pszczoły Bohatera.
Ważnym punktem programu były warsztaty edukacyjne, poprowadzone przez eksperta w dziedzinie pszczelarstwa- pana Przemysława Zawadzkiego. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega praca pszczelarza, zobaczyć strój i narzędzia używane w pasiece, wysłuchali krótkiej prelekcji o zdrowotnych właściwościach produktów pszczelarskich. Chętni mieli także okazję skosztować miodów prosto z pasieki państwa Zawadzkich. Podczas inauguracji przedsięwzięcia uczniowie otrzymali zdrowe upominki: chipsy jabłkowe i materiały edukacyjne.
Warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego- Praca pszczelarza zorganizowały wychowawczynie kl. 1b i 3c: p. Dorota Dragon i p. Magdalena Wołgin we współpracy z p. Przemysławem Zawadzkim.
Pamiątkowe zdjęcia zostały zrobione na sprzęcie fotograficznym zakupionym w ramach "Laboratoriów Przyszłości”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Wszystkich czytelników i sympatyków książek zapraszamy do włączenia się w akcję „Podaruj książkę bibliotece”. Akcja skierowana jest do wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe, co przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w naszej szkole.
Biblioteka przez cały miesiąc luty prowadzi zbiórkę książek. Jeśli posiadasz książki, których już nie czytasz i które są przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz są w dobrym stanie, to pozwól z nich skorzystać innym uczniom naszej szkoły !
Książka otrzyma drugie życie i sprawi radość innym !
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
„Kosmiczna podróż z Mikołajem Kopernikiem”
Szkoła Podstawowa nr 4 w Białogardzie ma zaszczyt nosić imię Mikołaja Kopernika.
W związku z przypadającą 19 lutego, 551. rocznicą urodzin wielkiego, polskiego astronoma serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
I Organizator:
Szkoła Podstawowa nr 4 w Białogardzie
II Cele konkursu:
III Warunki uczestnictwa:
IV Termin i miejsce składania prac: 23 lutego 2024 roku
Sekretariat Szkoły Podstawowej nr 4
ul. Grunwaldzka 53, 78– 200 Białogard
Osoby odpowiedzialne: pedagog nr telefonu: 943579443
V Ocena prac konkursowych
Powołana przez organizatora komisja oceniać będzie:
VI Ogłoszenie wyników i nagrody w konkursie
Wyniki zostaną opublikowane 28 lutego 2024 roku na stronie internetowej oraz FB szkoły.
VII Ekspozycja prac
Materiały pomocnicze na YouTube:
piosenka pt. „W układzie słonecznym”, film „Historia Mikołaja Kopernika”.
Zachęcamy do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” – publikacją MEiN, która zawiera aktualne informacje dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku.
Informacje zawarte w publikacji ułatwią rodzicom odpowiednie przygotowanie swoich dzieci do wypoczynku zimowego oraz umożliwią zdobycie niezbędnej wiedzy dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa.
„Poradnik bezpiecznego wypoczynku”
Planując zimowy odpoczynek, warto zapoznać się z informacjami przygotowanymi przez różne służby i instytucje publiczne. Zachęcamy do odwiedzenia następujących stron i serwisów internetowych:
MIŁO NAM JEST POINFORMOWAĆ O SUKCESACH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W KONKURSACH KURATORYJNYCH Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO I GEOGRAFII. DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO Z GEOGRAFII DOSTAL SIĘ SZYMON SIERADZKI UCZEŃ KLASY 7A, OPIEKUN P. MAŁGORZATA WIECZOREK.
Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO PRZESZEDŁ SEBASTIAN JAWORSKI KL. 7C ROZWIĄZUJĄC TEST BEZBŁĘDNIE ORAZ SZYMON KOMAR KL 7C, OPIEKUNEM UCZNIÓW JEST P. MAGDALENA BONALSKA.
ŻYCZYMY SUKCESÓW NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM
Corocznie październikowe wydarzenie Ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie” organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gromadzi olbrzymią społeczność osób, która na przerwie czyta dla przyjemności.
Uczniowie czytali nie tylko w szkole, ale też na wycieczce. Wielu uczniów zabrało swoje ulubione książki z domu, ale biblioteka szkolna była miejscem najbardziej obleganym przez spragnionych słowa pisanego uczniów.
Organizator ogłosił, że w IV Międzynarodowej edycji Przerwy na czytanie w 2023 r. czytało 563 800 osób z Polski i świata! Jest to imponujący wynik, jednak zeszłoroczny rekord, który wyniósł 578 433 osoby czytające na przerwie nie został pobity, zabrakło niewiele, bo prawie 15 tys. osób.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji!
#PrzerwaNaCzytanie jest coraz chętniej realizowaną proczytelniczą inicjatywą w Polsce i na świecie. W 2022 roku akcja odbyła się w 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach. Dodatkowo został ustanowiony niewyobrażalny rekord w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 578 433 osób. W 2023 roku akcja trwa do 31 października.
17 października 2023 roku kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji “Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”. Cała społeczność szkolna czytała książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Czytelnicy czytali książki, które lubią, bo to sprawia największą przyjemność. Czytali: uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, obsługa szkoły a było nas 364 osób. Miłośnicy książek oddawali się lekturze na szkolnych korytarzach, w bibliotece, w salach lekcyjnych, w pokoju nauczycielskim, w autokarze oraz na sali gimnastycznej. W klasach I – II młodszym koleżankom i kolegom, czytali uczniowie klas starszych: Aleksandra Nowak, Wiktoria Sobieraj, Magdalena Komar, Oliwia Ciećwiera. Klasy trzecie przebywające w tym czasie na wycieczce do Koszalina czytały swoje ulubione książki w autokarze. Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa, integrację środowiska lokalnego, wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi oraz zachęcenie słuchaczy do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Cele te zostały osiągnięte. Organizator po zebraniu wszystkich sprawozdań opublikuje wyniki tegorocznej akcji na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim oraz profilu Biblioteki na Facebooku 10 grudnia 2023 roku. Dziękujemy wszystkim miłośnikom książek za aktywny udział w tej proczytelniczej inicjatywie. Mamy swój udział w biciu rekordu w czytaniu na przerwie.
Koordynatorzy szkolnej akcji: p. Dorota Dragon, p. Bogumiła Magdzińska, p. Edyta Lipnicka, p. Elżbieta Hynda, p. Dorota Żebrowska, p. Edyta Bahr, p. Mateusz Wojtkiewicz, p. Adam Cichosz, i p. Łukasz Dublinowski.
Dnia 17 października 2023 r. odbędzie się w naszej szkole akcja "PRZERWA NA CZYTANIE - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Do udziału zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Prosimy, aby wszyscy przynieśli swoje ulubione książki, które będą czytać w ramach akcji. W tym dniu zachęcamy do spędzania każdej przerwy z książką.
Koordynatorzy akcji
29 września 2023 roku w Galerii Izby Tradycji Regionalnej w Białogardzie odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych uczniów naszej szkoły wykonanych na konkurs pod nazwą Białogard – moja mała Ojczyzna.
Tego dnia galeria wypełniła się po brzegi zaproszonymi gośćmi. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonały uczennice klasy pierwszej, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 oraz dyrektor Białogardzkiej Biblioteki Publicznej. Następnie dzieci, rodzice oraz zaproszeni goście z dużym zainteresowaniem oglądali prace 47 artystów. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą kreatywnością, o czym świadczy różnorodność technik plastycznych prac konkursowych. „Małe dzieła sztuki” można będzie podziwiać w Izbie Tradycji Regionalnej do 29 listopada.
Laureatom i ich rodzicom jeszcze raz gratulujemy twórczej inwencji. Pani Patrycji Bazylińskiej dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wystawy.
Organizatorzy konkursu: p. Dorota Dragon, p. Bogumiła Magdzińska, p. Elżbieta Hynda, p. Dorota Żebrowska, p. Edyta Bahr, p. Mateusz Wojtkiewicz, p. Adam Cichosz, p. Edyta Lipnicka i p. Łukasz Dublinowski
Laureaci konkursu plastycznego „Białogard – moja mała Ojczyzna” z klas I – VIII, których prace zostały wyeksponowane w galerii Izby Tradycji Regionalnej w Białogardzie:
Klasy I – III
Kaniecka Lena kl. 1b, Wojdyło Maria kl. 1b, Dublinowska Zofia kl. 1b, Dub Franciszek kl. 1b,
Ksiądz Fabian kl. 1b, Tomczyk Matylda kl. 2a, Pawlak Zofia kl. 2a, Sędzik Maria kl. 2a,
Bartniczuk Kornelia kl. 2a, Juszczak Izabela kl. 2b, Bonalska Lilianna kl. 3a,
Kalyta Mariia kl. 3a, Zinchenko Vladyslav kl. 3a, Marcinkowska Oliwia kl. 3a,
Święcicka Zofia kl. 3a, Szmit Alan kl. 3b, Andrzejczak Jan kl. 3b, Kwiatkowska Lilianna kl. 3c,
Flis Aleksandra kl. 3c, Gawłas Kewin kl. 3c;
Klasy IV – VIII
Szyperska Alicja kl. 4a, Zalewska Julia kl. 4a, Zacharek Oliwia kl. 4a, Zdoliński Wojciech kl. 4b,
Król Dawid kl. 4b, Kujan Lena kl. 5a, Trandyk Hubert kl. 5a, Zieliński Oskar kl. 5a,
Mazurkiewicz Dawid kl. 5b, Zalewski Jakub kl. 5b, Grabska Helena kl. 6a, Brundo Lena kl. 6a,
Brzezińska Marta kl. 6a, Binkowska Kornelia kl. 6b, Reznik Nikita kl. 6b, Ryfiński Alan kl. 6b,
Górniak Dawid kl. 6b, Nowak Aleksandra kl. 6b, Bosy Sebastian kl. 6b, Borowski Hubert kl. 6b,
Margoś Daria kl. 7a, Sieradzki Szymon klasa 7a, Smagur Natalia kl. 7b, Kosmaciński Filip kl. 7c,
Białomyzy Marek kl. 7c, Chełminiak Klaudia kl. 7c, Augustyniak Dawid kl. 8a.
Pozostałe prace, które wpłynęły na konkurs zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Szkole Podstawowej nr 4 w Białogardzie w październiku.
Łącznie wpłynęło 78 prac.
Gratulujemy !
Organizatorzy konkursu
Regulamin Szkolnego Konkursu Plastycznego
dla uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej nr 4 w Białogardzie
pod tytułem
BIAŁOGARD - MOJA MAŁA OJCZYZNA
pod honorowym patronatem
Izby Tradycji Regionalnej – Białogardzkiej Biblioteki Publicznej
§ 1
POSTANOWIENIA OGÓLNE KONKURSU
- rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią, kulturą, przyrodą i tradycją,
- kształtowanie poczucia własnej tożsamości i postaw patriotycznych,
- wspieranie ukrytych uzdolnień plastycznych dzieci i rodziców,
- stymulowanie procesów wyobraźni i twórczego działania,
- rozwijanie motywacji do podejmowania działalności twórczej,
- promowanie miasta Białogard.
§ 2
ZASADY UDZIAŁU W KONKURSIE
§ 3
TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA PRAC
§ 4
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU I NAGRODY
a/ zgodności z tematem,
b/ estetyki wykonania,
c/ oryginalności.
3. Koordynatorzy Konkursu przekażą zwycięskie prace Izbie Tradycji Regionalnej – Białogardzkiej Biblioteki
Publicznej.
4. Lista zwycięzców Konkursu zostanie opublikowana na stronie internetowej szkoły i Facebooku.
5. Otwarcie wystawy pokonkursowej pt.,, Białogard - moja mała Ojczyzna” nastąpi
w dniu 29 września 2023 roku o godz. 17.00 w Izbie Tradycji Regionalnej w Białogardzie,
Plac Wolności 4-5, 78-200 Białogard.
Laureaci Konkursu zostaną powiadomieni poprzez wiadomości Librus.
6. Prace Konkursowe, które nie zostaną zaprezentowane na w/w wystawie, będzie można obejrzeć
na parterze Szkoły Podstawowej nr 4 w Białogardzie od dnia 29 września 2023 roku.
§ 5
Organizatorzy konkursu